نام زیرپورتال : همدان

1396/7/12 چهارشنبه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان:

رتبه کسب و کار همدان ۸ پله ارتقا داشته است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس استان همدان رتبه کسب و کار خود را از ۱۹ به ۱۱ ارتقا داده و ارتقای ۸ پله ای داشته است.

 سید ناصر محمودی در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد در استان همدان که با حضور حاجی بابایی نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: در شاخص‌های بهبود عملکرد در حوزه‌های مختلف نظرات خوبی امسال به مرکز ارسال شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، وی بابیان اینکه برای نخستین بار کارگروه بهبود فضای کسب و کار با مشارکت دستگاه‌های اثرگذار راه‌اندازی شد، گفت: طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس استان همدان رتبه کسب و کار خود را از ۱۹ به ۱۱ ارتقا داده و ارتقای ۸ پله ای داشته است.
محمودی بابیان اینکه در حال حاضر بودجه عمرانی استان همدان ۱۳۰ میلیارد تومان است، گفت: این درحالیست که پروژه‌های سرمایه‌گذاری تاکنون شاید تنها در یک پروژه ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است که امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که بخش خصوصی را توانمندتر کنیم.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان تاکید کرد: امروز بهبود فضای کسب و کار و تولیدی که مبنای آن صادرات محور باشد بیشتر احساس میشود و باید در این زمینه بیش از گذشته تلاش کرد.
محمودی به اهم اقدامات انجام شده اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در حوزه های مختلف پرداخت و افزود: در حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع  اولویت ما بر مبنای توسعه شاخص های عملکرد نیروی انسانی است، چراکه بر این باوریم نیروی انسانی کارآمد و کارشناس محورتوسعه هر کاری است. بدین منظور اقدامات بسیار خوبی در مجوعه پشتیبانی برای کارکنان داشته ایم و این حوزه مسئولیت پشتیبانی و مکانیزاسیون اداری را بر عهده دارد.
وی به عملکرد معاونت اقتصادی که در آن سه گروه سرمایه گذاری، اقتصادی، مالی و پولی فعالیت می کنند اشاره کرد و گفت: شاخص هایی که در این حوزه مد نظر است مربوط به مباحث سرمایه گذاری، آسیب شناسی مباحث اقتصادی، کار پژوهشی، جمع بندی آمار و اطلاعات شاخص های اقتصادی استان است.
وی همچنین اظهار داشت: حوزه معاونت نظارت مالی و خزانه داری دارای سه اداره تمرکز و تلفیق حسابها، نظارت مالی و اموال دوتی است که وظیفه نظارتی پرداخت را بر عهده دارد.
محمودی اظهار داشت: سال گذشته در بحث جذب اسناد خزانه اسلامی با پیگیبری های به عمل آمد صد در صد اسناد در استان جذب شد. لذا با اعتباری که از سوی وزارت اقتصاد در خصوص جذب اسناد خزانه اسلامی  قرار می گیرد، هر استانی می تواند  بدهی های دستگاههای دولتی را تامین نمایند.
محمودی خاطرنشان کرد:70 درصد فعالیت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان فرابخشی است و مربوط به سایر دستگاههای اجرایی استان است که قسمتی از موفقیت آن دستگاهها نیز منوط به همکاری  بخش های مختلف این اداره کل است که شاید کمتر به آن توجه شده باشد.
محمودی از نماینده همدان و فامینن خواست در حوزه سرمایه گذاری در تعامل بیشتری باشیم و سرمایه گذارانی که به دفتر نماینده مجلس مراجعه می کنند را به اداره کل و استان سوق دهند تا بتوانیم در ارتباط نزدیک تری به معرفی پتانسیل های استان به وی وارد شویم که برای سهولت کار برای سرمایه گذاران مجموعه قوانین سرمایه گذاری به صورت کتابچه و فلش کارت در اختیارشان قرار داده می شود تا به براحتی بتوانند با موقعیت های استان همدان آشنا شوند.
لازم به ذکر است طبق گفته مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان همدان شامل مدیران کل امور مالیاتی، گمرک، دبیر کمیسیون هماهنگی بانکهای استان، مدیر بیمه ایران، مدیرعامل بورس منطقه ای و مدیر سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان می باشد که در جهت همکاری و همفکری جمعی برای پیشبرد امور و مباحث اقتصادی استان در حوزه های مختلف تشکیل می شود. تشکیل جلسه شورای هماهنگی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در راستای همفکری بیشتر با سایر قوا در استان است تا بتوان در یک مسیر برای توسعه استان گام برداشت.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^