نام زیرپورتال : همدان

1396/9/24 جمعه

با حضور استاندار همدان تاکید شد؛

تکلیف دستگاه های اجرایی بر جذب اسناد خزانه و اوراق تسویه

جلسه مدیریت بدهی های دولت با استفاده از اسناد خزانه اسلامی و اوراق تسویه به ریاست استاندار همدان و با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی و شهرداری ها برگزار شد.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در ابتدای این جلسه اسناد خزانه اسلامی و اوراق تسویه خزانه را بهترین فرصت برای پرداخت بدهی های دستگاه های دولتی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، سید ناصر محمودی بر استفاده دستگاه های اجرایی استان از این فرصت برای تهاتر بدهی ها، بر افزایش درآمد استان نیز با استفاده از این روش ها برای پرداخت بدهی ها تاکید کرد.
محمودی افزود: یکی از سیاست های اصولی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت یازدهم و دوازدهم استفاده از ابزارهای نوین مالی بوده و هست. در این راستا بخشی از اعتبارات پیش بینی شده در بودجه سال 1396 و همچنین بر اساس مفاد قانون برنامه ششم توسعه استفاده از ابزارهای نوین مالی شامل اسناد خزانه اسلامی و اوراق تسویه خزانه جایگزین تخیص اعتبارات نقدی شده است و بر این اساس فرصتی در اختیار دستگاه های اجرایی قرار داده شده که از دو ابزار اسناد خزانه اسلامی و اوراق تسویه برای پرداخت بدهی های خود به اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سقفی برای استان ها جهت استفاده از این اعتبار تخصیص نیافته است و بیشتر اشخاص متقاضی استفاده از این اوراق، درخواست تهاتر بدهی های مالیاتی خود با مطالبات دستگاه های اجرایی دولتی را دارند بنابراین برای استان ها فرصتی ایجاد شده است تا با جذب حداکثری این اعتبارات، وصول درآمدهای مالیاتی خود و آمار تسویه بدهی های دستگاه های دولتی سطح استان را بالاتر ببرند.
به گفته مدیرکل اقتصاد استان همدان بر اساس قانون بودجه سال 96 کل کشور به دولت اجازه داده شده تا سقف 50 هزار میلیارد ریال از اوراق تسویه خزانه برای تهاتر بدهی ها و مطالبات اشخاص خصوصی و تعاونی استفاده کنند.
محمودی اضافه کرد: با توجه به اینکه در این مورد سقفی برای استانها درنظر گرفته نشده است هر استانی که بتواند ارتباط خوبی برقرار کند و درخواست تهاتر خود را اعلام کند و از اسناد خزانه و اوراق تسویه استفاده نماید می تواند بیشترین بهره را ببرد تا بر این اساس آمار تسویه استان بالا رود.
محمودی اشاره کرد: تاکنون ادارات کل ورزش و جوانان، راه و شهرسازی و شهرداری مهاجران از اوراق تسویه استفاده کرده اند اما سایر دستگاه های اجرایی هنوز اقدامی نکرده اند.
به گفته وی استان همدان در سال ۹۵ در جذب اوراق تسویه رتبه چهارم را در کشور کسب کرده است.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^