نام زیرپورتال : همدان

1396/10/10 يكشنبه

بازدید مدیران کل اقتصاد و دارایی و دیوان محاسبات استان از نیروگاه های خورشیدی باباطاهر و بوعلی

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی به همراه مدیرکل دیوان محاسبات استان همدان از نیروگاه خورشیدی باباطاهر و بوعلی در شهرستان های فامنین و قهاوند با سرمایه گذاری آلمانی ها بازدید کردند.

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در حاشیه این بازدید گفت: شرکت آلمانی آتوس با سرمایه گذاری در احداث نیروگاه های خورشیدی در استان همدان  تاکنون اقدام به احداث و نصب 4 نیروگاه ۷ مگاواتی نموده که پنجمین نیروگاه نیز در قهاوند در حال احداث است.
سید ناصر محمودی در تشریح نیروگاه های به بهره برداری رسیده گفت: نیروگاه خورشیدی شهدا در روستای کردآباد، خلیج فارس در قهاوند و امیرکبیر  در آق بلاغ لتگاه به بهره برداری رسیده اند و نیروگاه باباطاهر در شهرستان فامنین نیز به ظرفیت 7 مگاوات به شبکه برق وصل شده است. همچنین نیروگاه خورسیدی 7 مگاواتی دیگر با نام بوعلی در قهاوند کلید خورده و در حال نصب می باشد.
به گفته وی میزان سرمایه گذاری هر یک از نیروگاه های 7 مگاواتی توسط  آلمانی ها در استان همدان به مبلغ هشت و نیم میلیون یورو(367 هزار و 820 میلیون ریال) است که سرمایه گذاری صورت گرفته به صورت صد در صد خارجی است. اما شرکت آفتاب ماد راه ابریشم بعنوان طرف ایرانی سرمایه گذار در این پروژه ها فعالیت دارد.
گفتنی است شرکت آلمانی آتوس دومین شرکت بزرگ نصب کننده نیروگاه های خورشیدی در دنیاست.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^