نام زیرپورتال : همدان

1396/10/21 پنجشنبه

بازدید از نیروگاه های خورشیدی امیــرکبیــر و شهـدای همدان

 در راستای وظایف مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مبنی بر بازدید از پروژه های سرمایه گذاری خارجی استان و بررسی مسائل و مشکلات اجرا و تلاش در جهت رفع موانع و تسهیل و تسریع امور سرمایه گذاری در استان، مدیر و کارشناسان مرکز خدمات استان همدان از نیروگاه های خورشیدی امیــر کبیــر(واقع در روستای آقبلاغ لتگاه) و شهـدای همدان(واقع در روستای کردآباد ویان) بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، این دو نیروگاه خورشیدی هر یک با ظرفیت 7 مگاوات و سرمایه گذاری5/8 میلیون یورو توسط شرکت آفتاب ماد راه ابریشم با مشارکت شرکت آلمانی آتوس در استان اجرا شده است.
در این بازدید پرویز سامری مدیرعامل شرکت هگمتانه فنی راه ابریشم، با ارائه توضیحاتی در خصوص تکنولوژی های بکار رفته در این نیروگاه ها، گفت: در نیروگاه شهدای همدان تعداد 38 هزار و 860   پانل خورشیدی نصب شده که در نوع خود بی بدلیل است و شرایط ویژه استان همدان که آنرا به پایلوت نیروگاه های خورشیدی در کشور تبدیل کرده است. از جمله تأسیسات ویژه در نیروگاه خورشیدی شهـدای همدان نصب زلزله گیر روی پانل های این نیروگاه می باشد.
لازم به ذکر است نیروگاهامیــر کبیــر بهمن ماه 1395 با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسیده است و نیروگاه خورشیدیشهـدای همدان نیز قرار است دهه فجر سالجاری با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس  جمهور افتتاح شود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^