نام زیرپورتال : همدان

1396/11/1 يكشنبه

نماینده ملایر در شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد در همدان عنوان کرد؛

موفقیت وزارت اقتصاد، موفقیت کل دولت است

وزارت امور اقتصادی و دارایی وظیفه سنگینی در حوزه اقتصاد کشور دارد که اگر موفق ظاهر شود قطعا موفقیت کل دولت محسوب خواهد شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی که در جلسه مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان همدان حضور یافته بود، به نقش مهم وزارت اقتصاد در کشور اشاره کرد و گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی وظیفه سنگینی در حوزه اقتصاد کشور دارد که باید موفق ظاهر شود. در شرایطی که فضای بین المللی با انتخاب بد رئیس جمهور امریکا بد رقم خورده است و با اجرای بد برجام از سوی آن، اقتصاد کشور را تحت الشاع قرار داده است لذا باید با حرکت منسجم به سمت پیشرفت برویم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، محمد کاظمی افزود: گزارش آقای محمودی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در خصوص وضعیت سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار استان و همچنین عملکرد شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد در استان همدان بسیار جامع و خوشحال کننده است. همچنین در گزارش ایشان در خصوص شفاف سازی مسائل مالی نیز نکاتی ارائه شد که بسیار قابل تأمل و قدردانی بوده که یکی از ضروری ترین مسائل کشور است.
وی خاطر نشان کرد:  مردم ما همه اعمال را زیر نظر دارند و تحلیل می کنند. ممکن است که نارسایی هایی در برخی بخش های دولتی شاید در حدود 2 درصد وجود داشته باشد اما همین نارسایی های کوچک توسط دشمنان ما بزرگ نمایی شده و در فضای مجازی منجر به دروغ پراکنی شده و این موارد باعث می شود که مردم فکر کنند در بخش دولتی به صورت ساختاری فساد وجود دارد. اما واقعیت این نیست. پس از انقلاب اسلامی به ندرت می توان افرادی را یافت که در رأس بوده و تخلفی کرده و این تخلف منجر به صدور حکم شود. اما همین موارد ذهنیت مردم را درگیر می کند. با این شرایط هر چند هر سازمانی به سهم خود باید تلاش کند، اما  وظیفه وزارت امور اقتصادی ودارایی به عنوان گلوگاه کنترل این مسائل بسیار سنگین است.
کاظمی در خصوص مشکلات حوزه گمرک گفت: در حوزه گمرک در گذشته خوشنامی هایی نبوده است، اما خوشبختانه در دولت یازدهم و در زمان ریاست آقای کرباسیان وزیر فعلی اقتصاد در گمرک کشور، سامانه جامع گمرک راه اندازی شد و اقدام بسیار موثری برای مبارزه با قاچاق بود.
نماینده مردم ملایر در ملس شورای اسلامی در حوزه مالیات نیز چنین گفت که امسال در بودجه 97 در بخش درآمدهای مالیاتی افزایشی صورت نگرفته است و با هر عوارضی که دولت پیشنهاد داد، مجلس به خاطر شرایط کشور و مردم به تصویب نرساند. لذا در بحث مالیات باید تمامی تلاش ها به سمتی پیش برود که فرار مالیاتی ها شناسایی شده و در عین حال با خوش حساب ها نیز مساعدت شده و همراهی لازم صورت بگیرد.
کاظمی گفت: در حوزه بهبود فضای کسب و کار باید تلاش بیشتری صورت گیرد و در امر سرمیایه گذاری باید شرایطی فراهم باشد که سرمایه گذار با طیب خاطر  به میدان بیاید. یکی از مشکلاتی که ما در حال حاضر با آن رو به رو هستیم این است که سرمایه گذار پس از جلسات گسترده اولیه، با نخستین مراجعه به یک اداره پشیمان می شود. پیشنهاد می کنم در حوزه سرمایه گذاری در استان هر هفته جلسه ای بابت تصمیم گیری نهایی برای یک سرمایه گذاری یا بیشتر تشکیل شود و ادارات درگیر در این حوزه یکجا به تصمیم و اجرای واحد برسند.
وی افزود: در حوزه بانکی نیز معتقدم امروز،  نه مردم از بانک ها راضی هستند، نه بانک ها از مردم و این نارضایتی باید به گونه ای برطرف شود و فضای تعاملی در درجه نخست ارتباط شکل گیرد. امروز سرمایه گذاری با نرخ 18 درصد نه منجر به تولید بهتر می شود و نه توان رقابت با کالای چینی را دارد. لذا باید در این حوزه راهکاری اندیشیده شود.
کاظمی در بخش یارانه ها نیز اشاره کرد که دولت پیشنهاد داده است 33 میلیون نفر یارانه دریافت نکنند، لذا در این حوزه، مجلس به دولت مجوز کلی داده است که با بررسی وضعیت خانواده ها و درآمدهای آنان این اقدام را انجام دهد اما در عین حال افرادی که نیازمند به دریافت هستند نیز ثبت نام شوند. اما در این حوزه خانواده هایی که از درآمد پایین برخوردارند، کمیته امداد و بهزیستی  این یارانه را دریافت خواهند کرد. این وضعیت در شرایطی رخ می دهد که مجلس اجازه افزایش حامل های انرژی را به دولت نداد، لذا با توجه به منابع محدود دولت باید افرادی که نیازی به دریافت یارانه ندارند از این حوزه حذف شوند.
به گفته نماینده ملایر در مجلس، در بودجه 97 مصوب شده است که بدهی دولت به پیمانکاران و همچنین بدهی پیمانکار به سیستم بانکی تهاتر شود تا بدینوسیله هم موجب رونق تولید شویم و هم بدهی پیمانکار تسویه شود.
 کاظمی تأکید کرد: از همه مسئولان و دست اندرکاران می خواهیم خدمات نظام و دولت را بیان کنند. ما به عنوان متولیان امر باید از دولت و نظام حمایت نموده و خدمات را بازگو کنیم. نگذاریم با فضاسازی های مسموم دستاوردهای این نظام که حاصل خون شهداست، مورد حمله قرار گیرد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^