نام زیرپورتال : همدان

1396/12/12 شنبه

صعود کارمند اقتصاد ودارایی استان همدان به قله کلیمانجارو

علی بیات از کوهنوردان و  ورزشکاران  اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در یک برنامه 10 روزه، درراستای اشاعه ورزش کارمندی با شعار " تحرک، رمز تندرستی" به قله 5895 متری"کلیمانجارو"  بعنوان بلندترین قله آفریقا در کشور تانزانیا صعود کرد.

 بیات بیش از 15 سال است که به ورزش کوهنوردی می پردازد و در حوزه آموزش موفق به اخذ درجه مربیگری و مدرسی از فدراسیون کوهنوردی و راهنمای اکوتوریسم و راهنمای کوهستان از سازمان گردشگری شده است و صعود به قللی چون دماوند (زمستانی)، چهل چشمه، تفتان( زمستانی)،  توچال (زمستانی)، پرآو (زمستانی)، کرماکوه، سرماهو و یخچال، دنا، سهند، الوند(380 صعود در تمام فصول)، هزار کرمان (زمستانی)، قزل، کلاه قاضی دائم برف و بسیاری قلل دیگر.... را در کارنامه خود دارد .

وی در خصوص برنامه صعود به قله کلیمانجارو گفت: برنامه به صورت مستقل و با حضور تعداد 16 کوهنورد از ایران، دو نفراز ایرانیان مقیم کانادا و یک نفر از ترکیه  به سرپرستی کاظم فریدیان از هیمالیا نوردان کشور و  بمنظور آشنائی با فرهنگ مردمان و برخورداری از طبیعت منحصر به فرد آفریقا در کنار صعود به بلندترین نقطه آن در نیمه دوم بهمن ماه با موفقیت اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: در این سفر می توان به رعایت نکات محیط زیستی و فقدان زباله در مسیر پرتردد 100 کیلومتری رفت و برگشت  جنگل و قله بعنوان بارزترین  نکته اشاره داشت که امید است نه تنها در الوند بلکه در سطح کشور که از پتانسل بالایی در گردشگری کوهستان برخوردار است چنین کنیم و با دور کردن بطری های یک بار مصرف، نقش موثری در صیانت از طبیعت غیر قابل تکرار بر عهده بگیریم چراکه طبیعت کوهستانی  ایران و وجود قله استوار دماوند می تواند انگیزه قوی برای گردشگران و کوهنوردان خارجی باشد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^