نام زیرپورتال : همدان

1397/1/22 چهارشنبه

تأکید مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان به ذیحسابان دستگاه های اجرایی؛

اسناد کالای خارجی را در ادارات نپذیرید

هرگونه کالایی که شائبه خارجی داشته باشد را نمی پذیریم و اولویت ما حمایت از کالای تولید داخل استان و کشور است. در همین راستا ذیحسابان دستگاه های اجرایی را مکلف کرده ایم که هیچ گونه اسنادی را که شائبه خرید خارجی را دارد را نپذیرند.

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان حمایت از کالای داخل استان و کشور را یک اصل دانست و افزود: اداره کل امور اقتصادی و دارایی به هیچ وجه اسناد دستگاه ها و اداراتی را که از کالای خارجی استفاده می کنند را نمی پذیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، سید ناصر محمودی با اشاره به نامه استاندار همدان به مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در راستای کنترل اسناد و فاکتورهای کالاهای خارجی در دستگاه هایی اجرایی خاطر نشان کرد: به تمامی ذیحسابان دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است که اسناد کالاهای خارجی را نپذیرند. لذا از مدیران دستگاه ها هم می خواهیم که در این امر همکاری لازم را داشته باشند.
محمودی با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی که از سوی رهبر معظم انقلاب برای سال 97 نامگذاری شده است گفت: چندین سال است که شعارهای سال با محوریت مسائل اقتصادی است و شعار سال 97 که با عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است چندین وجه می تواند داشته باشد.
وی در ادامه افزود: در راستای تحقق بخشیدن به شعار حمایت از کالای ایرانی دولت، نهاد ها و مردم نقش بخصوصی دارند.
وی با بیان اینکه آماده سازی زیر ساخت ها وظیفه دولت است عنوان کرد: افزایش تولید، ثروت آفرینی، توانمند سازی بخش خصوصی و عدم اتکا به نفت در این راستا بسیار حایز اهمیت است که باید از چند جهت از آن حمایت کند.
محمودی اظهار داشت: دولت باید با تسهیلات بهتر، روان سازی امور، وضع قوانین و مقررات، مبارزه با ورورد قاچاق کالا و مدیریت جدی واردات تسهیل کننده باشد تا فضای کسب و کار را بهبود بخشد.
نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان عنوان کرد: محقق کردن شعار سال تنها با حمایت دولت کار ساز نیست، مردم و مصرف کنندگان در زمینه فرهنگ سازی و مدیریت مصرف در همه حوزه ها باید به این امر مهم توجه داشته باشند.
وی افزود: با حمایت و خرید کالای ایرانی می توانیم رونق اقتصادی و توانمند سازی واحد های تولیدی را داشته باشیم، تولید کننده ها نیز باید به افزایش کیفیت کالاهای تولیدی توجه کنند و محصولاتی را که قابل رقابت با کالاهای خارجی هستند را تولید کنند.
محمودی در ادامه با اشاره به سابقه کشور های توسعه یافته در زمینه استفاده از تولیدات داخلی بیان کرد: سابقه کشور های توسعه یافته ای چون ترکیه، ژاپن، مالزی و سنگاپور نشان دهنده این است که توجه این کشور ها به کالاهای تولید داخلی و استفاده از محصولات وطنی بوده است.
محمودی در ادامه با بیان اینکه حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری یکی دیگر از راهبرد های ما است گفت: باید ضمن جذب سرمایه گذاری، بخش خصوصی را نیز تقویت کنیم و توسعه دهیم.
وی با اشاره به بودجه سال 97 خاطر نشان کرد: بودجه سال جاری سیاست ها و نظارت های خوبی در راستای تحقق بخشیدن به حمایت از کالای ایرانی دارد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^