نام زیرپورتال : همدان

1397/3/10 پنجشنبه

مرکز عالی دادخواهی مالیاتی در همدان راه اندازی شد

مرکز عالی دادخواهی مالیاتی هیات ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در همدان با هدف تسهیل در رسیدگی به امور مودیان مالیاتی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، این مراسم با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، معاون مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و سایر مسئولان وزارتخانه اقتصاد و دارایی و مسئولان استانی برگزار شد و هیأت ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در آئین افتتاح این هیات گفت: هیأت ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در راستای تمرکز زدایی در وزارتخانه و همچنین تفویض اختیارات به استان ها و برای تکریم ارباب رجوع و تسهیل در امور مودیان  تشکیل شده است.

سید ناصر محمودی افزود: این هیات آخرین مرحله رسیدگی به دعاوی مالیاتی است که در مراحل اولیه و امور مالیاتی به نتیجه نرسیده و شکایت خود را به هیات ماده 251 ارسال می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 31 پرونده به این هیات ارسال شده است که کارشناسی اولیه بر روی 21 پرونده  انجام گرفته است، 3 پرونده دارای نقص بوده و 3 پرونده نیز خارج از اختیارات تفویض شده به استان بوده است.

در ادامه معاون مرکز عالی دادخواهی مالیاتی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز گفت: این هیات از حیث عادلانه بودن به پرونده مودیان ورود پیدا می کند که دارای اسناد و مدارک مثبته می باشند.

خاوری افزود: وقتی در امور رسیدگی شاهد آن بودیم که هیأت ها کارایی لازم را نداشتند و اصناف هم دفاع خوبی از خود ارائه نمی دادند این ماده 251 در اختیار وزیر بود که برای رسیدگی نهایی قرار داشت و طبق نظر مثبت وزیر امور اقتصادی و دارایی این اختیار به استان ها تفویض شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان نیز در این مراسم گفت: اگر امور شفاف شود، درآمدها مشخص و احصاء گردد و مالیات ها به صورت واقعی و عادلانه گرفته شود بهترین نوع اقتصاد است.

محمود رضا عراقی افزود: امروز ما نباید منابع خودمان را بفروشیم باید به سمت درآمدهای پایدار و مالیاتی پیش برویم. اگر امروز مالیات و عوارض گرفته نشود پس مملکت و دولت چگونه باید اداره شود، کارهای عمرانی چگونه انجام شود و رفاه مردم از چه ناحیه ای تامین گردد. لذا مالیات باید درست و به جا گرفته شود و برای مردم شفاف سازی شود که درآمد حاصل از آن صرف چه اموری می شود.

عراقی از وزیر امور اقتصادی و دارایی به خاطر تفویض اختیارات به استان ها قدردانی کرد و این اقدام را به منظور تقویت پتانسل های داخل استان مثبت ارزیابی کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان تصریح کرد: تفویض اختیار به استان ها هم سرعت کار را بالا خواهد برد و باعث بالا رفتن توان علمی استان خواهد شد و هم در جهت توسعه استان و بهبود کسب و کار کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است در پایان احکام اعضای هیأت ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در استان همدان با امضای وزیر اقتصاد و دارایی اهدا شد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^