نام زیرپورتال : همدان

1397/3/29 سه‌شنبه

جلسه مشترک مسئولان اقتصادی استان همدان با سفیر اندونزی در ایران در راستای رویداد همدان ۲۰۱۸

جلسه مشترک مسئولان اقتصادی استان همدان با سفیر کشور اندونزی در ایران با محوریت بررسی شرایط استان همدان برای میزبانی در رویداد همدان ۲۰۱۸ و گسترش روابط اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان در این جلسه ضمن اشاره به تاریخچه کهن شهر همدان،  در خصوص برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت کشورهای آسیایی و اهداف و برنامه های این رویداد توضیحاتی ارایه کرد.
رضاقیاسی توضیحاتی هم در خصوص اماکن تاریخی و گردشگری، مساحت همدان، جمعیت‌، وضعیت جغرافیایی، تعداد هتلها و زیر ساخت های گردشگری و  همچنین حمل و نقل مباحثی را مطرح کرد و افزود: نزدیکی همدان به پایتخت یکی از مهمترین مزایای استان همدان به شمار می آید. وجود آزاد راه و فرودگاه با ظرفیت نشست و برخواست هواپیماهای پهن پیکر از دیگر مزایای این استان است.
وی گفت: علاقمندیم استان همدان با کشور دوست و برادر، جمهوری اندونزی به دلیل وجود گرایشات دینی و مذهبی ارتباطات دوسویه بیشتری برقرار کند. به ویژه در خصوص سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار به استان، که با وجود زیرساخت های لازم امیدواریم خیلی زود به این مهم دست یابیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان خاطر نشان کرد: همدان به دلیل وجود منابع و ذخایر معدنی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در زمینه تولید چرم طبیعی، فرش دستباف و چوب و منبت دارای بازار جهانی است.
قیاسی با اشاره به صنعت سفال به ثبت جهانی شهر لالجین نیز اشاره کرد و افزود: محصولات عمده استان همدان در بخش کشاورزی شامل گندم، جو، غلات، سیب زمینی، گردو، کشمش و سیر است.

همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری ایران و اندونزی
اکتاوینو علی مودین، سفیر جمهوری اندونزی نیز ضمن ضمن تشکر از استاندار همدان و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان برای دعوت و میزبانی از هیات کشور اندونزی به شهر همدان بیان کرد: با توجه به نزدیکی همدان به پایتخت کشور می توانیم تاجران و سرمایه گذاران کشور اندونزی را جهت امر سرمایه گذاری به ایران و همدان معرفی کنیم.
علی مودین ضمن اشاره به پتانسیل های استان همدان در بخش های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنایع و معادن افزود: باید فرصت را مغتنم بدانیم و هر چه سریع تر ارتباطات دو جانبه دو کشور ایران و اندونزی را گسترش دهیم.
وی بیان کرد: علاوه بر مشارکت و سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی دو کشور میتوانند در بخش تولید و پرورش گیاهان دارویی، محصولات نفتی و غیر نفتی نیز با یکدیگر مشارکت کنند.
وی با اشاره به رویداد همدان ۲۰۱۸ ابراز امیدواری کرد: با حضور کشور اندونزی در این رویداد مهم، دریچه ای برای ایجاد ارتباطات دوکشور دوست و برادر ایران و اندونزی گشوده خواهد شد.

اصل و سود سرمایه گذاری خارجی تضمین میشود
در ادامه نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت:سرمایه گذاری خارجی برای دولت ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. به ویژه از ابتدای دولت ۱۱ و ۱۲ به ریاست جمهوری دکتر روحانی، چرا که ایشان رویکرد خوبی به سرمایه گذاری خارجی در کشور دارند.
سید ناصر محمودی افزود: مشوق ها و معافیت های سرمایه گذاری در ایران تصویب شده است. دولت جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری خارجی، انتقال اصل و سود منافع سرمایه گذاری خارجی را به کشور مقصد تضمین میکند. نکته مهم در این راستا برخورد مشابه و یکسان دولت ایران با سرمایه گذاران خارجی همانند سرمایه گذاران ایرانی است.
محمودی گفت: در خصوص سرمایه گذاری قوانین پیشرفته ای داریم که مصوب مجلس دولت جمهوری اسلامی ایران است. درخواست سرمایه گذاران خارجی در هیات سرمایه گذارای خارجی در وزارت اقتصاد تصویب و در نهایت به امضای وزیر اقتصاد صادر می گردد.
وی همچنین در راستای معرفی وظایف مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان، گفت: تمامی قوانین و مقررات مربوط به امر سرمایه گذاری خارجی در قالب یک فلش مموری توسط اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان تهیه شده است.
محمودی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در همدان گفت: جناب آقای مهندس نیکبخت به عنوان استاندار همدان و در راس امور، حامی سرمایه گذاران خارجی و داخلی در استان هستند.
در پایان محمودی ضمن ارائه فلش مموری های تبلیغاتی مرکز خدمات به سفیر کشور جمهوری اندونزی افزود: اطلاعات درج شده در این فلش در سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به آدرس Www.hminvest.ir به دو زبان فارسی و انگلیسی ‌قابل دسترس می باشد


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^