نام زیرپورتال : همدان

1397/4/23 شنبه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در نشست فعالان اقتصادی استان با سفرا در آستانه برگزاری رویداد همدان 2018:

دولت ایران اصل و سود سرمایه گذاری خارجی را تضمین می کند

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در نشست فعالان اقتصادی استان همدان با سفرا و رایزن های اقتصادی کشورهای خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران بر تضمین اصل و سود سرمایه گذاری خارجی از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان دکتر سید ناصر محمودی بر حمایت از سرمایه گذار در کشور و همچنین در استان همدان اشاره کرد و گفت: از آنجایی که سرمایه گذاری چه در بخش داخلی و چه در بخش خارجی برای کشور ما مهم است برای این منظور حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران از اولویت های ما می باشد.

وی به کتابچه و بروشورهای ارائه شده از سوی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان اشاره کرد که به طور کامل اطلاعات و فرصت های سرمایه گذاری استان همدان ارائه شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان همچنین به اپلیکیشن معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان همدان اشاره کرد که در جلسه حاضر ارائه شده و حاوی قوانین و مقررات سرمایه گذاری خارجی( فیپا)، فرصت های سرمایه گذاری استان، مشوق ها و معافیت های سرمایه گذاری و پرسش و پاسخ های متداول سرمایه گذاری خارجی است.

محمودی خاطر نشان کرد: قوانین سرمایه گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران مصوب مجلس شورای اسلامی وظایف ایران را تعیین کرده است. از جمله در سرمایه گذاری خارجی اعم از جلب، پذیرش، ورود، بکارگیری و خروج سرمایه گذار خارجی در چارچوب قوانین تشویق را تضمین می کند.

محمودی همچنین همکاری با موسسات بین المللی مرتبط با سرمایه گذاری را از دیگر وظایف ایران برشمرد.

وی در ادامه گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران اصل و سود سرمایه گذاری خارجی را تضمین می کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان  به ویژگی های قانون سرمایه گذاری اشاره کرد و از جمله این ویژگی ها به پوشش تمامی ریسک های غیرتجاری، انتقالات ارزی، جبران زیان ناشی از ممنوعیت و توقف اجرای موافقت های مالی بر اساس اعمال برخی قوانین، تضمین خرید کالا و خدمات تولیدی، عدم محدودیت در درصد مشارکت، میزان سود قابل انتقال و سرمایه قابل انتقال و نوع سرمایه گذاری عنوان کرد.

محمودی به صدور مجوز سرمایه گذاری در استان همدان ظرف مدت یک روز تا یک هفته اشاره کرد که به دستور استاندار همدان صورت می گیرد.

وی بر فرصت های موجود استان در امر سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت‌، معدن، کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و حمایت مسئولان ارشد استان از سرمایه گذاری و سرمایه گذار را بی نظیر عنوان کرد.

لازم به ذکر است در این نشست معاون اقتصادی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، رییس گروه سرمایه گذاری، مشاور مدیر کل و کارشناسان اداره کل نیز حضور داشتند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^