نام زیرپورتال : همدان
اخبار

1396/6/25 شنبه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان:

در حال حاضر هیچگونه ثبت نام جدیدی برای سهام عدالت انجام نمی گیرد

خصوصی سازی شرایط جاماندگان سهام عدالت را اعلام می کند

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان از ثبت نام یک میلیون و ۵۰۶ هزار نفر در استان برای دریافت سهام عدالت خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان سیدناصر محمودی از ثبت نام افراد برای دریافت سهام عدالت در ۱۳ مرحله از سال ۱۳۸۴ خبر داد و افزود: در مجموع یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۱۲۱ نفر در همدان برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کرده اند که در مراحل اول، ثبت نام کمیته امداد (ره) و بهزیستی انجام شد.
محمودی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچگونه ثبت نام جدیدی برای سهام عدالت انجام نمی گیرد، خاطر نشان کرد: سازمان خصوصی سازی در حال حاضر  ثبت نام جدید برای سهام عدالت ندارد. افراد جامانده و جداشدگان قرار است شهریور ماه از سوی سازمان خصوصی سازی و از طریق رسانه ملی  به اطلاع عموم برسد.
به گفته محمودی قرار است در شهریور ماه سود سهام عدالت پرداخت شود که در مرحله ای نیز مبلغ40 هزار و 80 هزار تومان سود پرداخت شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان افزود: هر فرد با کد ملی خود وارد سامانه سهام عدالت(www.samanese.ir)  شده و صورتحساب خود را دریافت می کند. ارزش اولیه برگه سهام540 هزار تومان بود که خود فرد بصورت اختیاری می توانست مابه التفاوت را پرداخت کند تا ارزش سهام به یک میلیون تومان برسد که سقف دو میلیون تومان برای سود پر شود که  این امر کاملا اختیاری است.
محمودی تصریح کرد: طی پروسه ای سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود که شهریور 95 بر اساس رقمی که در حسابشان است سود واریز شود که بر اساس آن و با توجه به پرداخت مابه التفاوت ارزش سهام، 500 هزار یا یک میلیون تومان سود دو برابر می شود و پس از پرداخت آن از شهریور ماه نوبت آزاد سازی خواهد رسید. اطلاعات تکمیلی در سامانه سهام عدالت (www.samanese.ir) منتشر شده است و هر شخص باکدملی خود می تواند وارد این سامانه شده و صورتحساب خود را پرینت بگیرد و از آخرین وضعیت خود مطلع گردد و با توجه به مانده حساب سود دریافت خواهند کرد. مانده صورت حساب سهام عدالت افراد نیز متفاوت است از 30هزار تا 120 هزار تومان سود دریافت می کنند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان خاطر نشان کرد: در ده سال گذشته که ثبت نام صورت گرفته است باید افراد برای ثبت آن به شرکت تعاونی سهام عدالت مراجعه می کردند و ممهور به مهر شرکت می شد. یکسری از افراد این کار را نکرده و ثبت نام آنها انجام نگرفته و جامانده اند که وضعیت افراد جدید و فوتی ها طبق آخرین اطلاعات بدست آمده در سامانه سهام عدالت اطلاع رسانی خواهد شد و از سال 96 سود سهام افراد متوفی به حساب وراث واریز خواهد شد اما به دلیل آنکه بانک اطلاعتی دست ما نیست ما امار افراد متوفی را نداریم.
لازم به ذکر است عمدتا کارهای مربوط به سهام عدالت با  شرکت خصوصی سهام عدالت بود که هر استان دارای یک  شرکت تعاونی بود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^