نام زیرپورتال : همدان
اخبار

1397/9/11 يكشنبه

دکتر سخایی:وزارت اقتصاد متولی اقتصاد سبز در کشور است

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم اقتصاد سبز و ابزارهای مورد نیاز برای دستیابی به آن ویژه کارشناسان اقتصادی ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استانهای منطقه ۶ کشور در استان همدان

گردهمایی مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استانهای منطقه۶ کشور با حضور دکتر سخایی مدیرکل دفتر آینده پژوهی و مدلسازی ومدیریت اطلاعات اقتصادی وزارت اقتصاد و نیز دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم اقتصاد سبز و ابزارهای مورد نیاز برای دستیابی به آن ویژه کارشناسان اقتصادی ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استانهای منطقه ۶ کشور امروز یکشنبه مورخ 1397/9/11به میزبانی اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، دکتر سخایی مدیر کل دفتر آینده پژوهی و مدلسازی و مدیریت اطلاعات اقتصادی وزارت اقتصاد گفت:اقتصاد سبز مسیری است که می تواند در جهت رفع مشکلات زیست محیطی موثر باشد.
مدیر کل دفتر اقتصاد کلان در خصوص مدلسازی اقتصاد کلان بیان داشت:باید ارتباط دو سویه با معاونین اقتصادی و کارشناسان انجام شود.
 وی خاطر نشان کرد:اقتصاد سبز اولین مانع کسب و کار و خشکسالی است.
دکتر سخایی ضمن اشاره به اولین همایش اقتصاد سبز در سال ۱۳۷۲ که در سطح بین المللی برگزار شد،اظهار داشت:باید در امر تولید ومصرف به محیط زیست و طبیعت احترام گذاشت.
مدیر کل دفتر مدلسازی و مدیریت اطلاعات وزارت اقتصاد افزود:ابزارهای زیادی برای هدایت اقتصاد به سمت سبز شدن وجود دارد و دنیا از سیاست های مالیاتی سبز استفاده می کند و نیز تامین مالی را جایی انجام می دهد که کمترین آسیب را برای طبیعت داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد:وزارت اقتصاد متولی اقتصاد سبز در کشور است.
دکتر سخایی عنوان نمود:اولین کتاب درباره اقتصاد سبز،نحوه محاسبه،پایش و ارایه شاخص ها و مشخص کردن میزان سبز بودن اقتصاد بزودی منتشرخواهد شد.

 دکتر سید ناصر محمودی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان اظهار داشت:اقتصاد سبز برای رفاه انسان ،برابری اجتماعی و دوری از خطرات زیست محیطی است و کمبود اکولوژیکی را بطور چشمگیری کاهش می دهد.
 وی افزود:اقتصاد سبز یکی از راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار منهای خطرات زیست محیطی است.
محمودی بیان نمود: استفاده از انرژی های تجدید پذیر نظیر انرژی خورشیدی و بادی،ترابری سبز با جایگزینی سوخت و استفاده از خودروهای هیبریدی،مدیریت آب، مدیریت پسماند،مدیریت زمین و پیشگیری از فرسایش خاک پنج ویژگی اصلی در اقتصاد سبز می باشد.
مدیر کل اقتصاد و دارایی استان افزود: استان همدان در  زمینه استفاده از انرژی تجدید پذیر جز استان پیشرو و پایلوت در کشور است که از انرژی پاک و تولید برق از انرژی خورشید استفاده نموده است.:
محمودی در دامه در خصوص کمیسیون ماده ۲ اموال دولتی خاطر نشان کرد:باید این ماده بازنگری شود.
وی همچنین ضمن اشاره به انتقال پسماند شهری استان همدان به نیروگاه شهید مفتح بیان نمود: تمامی سرمایه گذاران که به مرکز خدمات سرمایه گذاری مراجعه می کنند الزام پیوست محیط زیستی به آنان یادآوری می شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان بیان داشت:اقتصاد سبز در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی جایگاه ویژه ای دارد و اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است.

 روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^