نام زیرپورتال : همدان
اخبار

1397/9/26 دوشنبه

نشست هم اندیشی فرماندار شهرستان کبودرآهنگ با نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در خصوص هماهنگی و همکاری برای جذب سرمایه گذاری در شهرستان کبودرآهنگ و مساعدت برای شناسایی فرصت های سرمایه گذاری.

دکتر محمودی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در این نشست،ضمن اشاره به فعالیتها و اقدامات انجام شده در این اداره کل اظهار داشت:سرمایه گذاری ضرورت امروز جامعه ما می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ،دکتر محمودی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در این نشست، ضمن اشاره به فعالیتها و اقدامات انجام شده در این اداره کل اظهار داشت:سرمایه گذاری ضرورت امروز جامعه ما می باشد.
وی افزود:مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان به ریاست استاندار و نایب رئیسی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ایجاد شده است که نمایندگانی از سه دستگاه اجرایی(جهاد کشاورزی،صمت،میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری) در این مرکز به منظور تسهیل کننده امور مربوط به سرمایه گذاری،مستقر هستند.
محمودی در ادامه از زحمات مهندس نیکبخت استاندار سابق همدان،در حوزه های اقتصادی تشکر و قدردانی کرد و بیان داشت:جای خرسندی است که تفکر مهندس شاهرخی استاندار همدان همسو با مدیریت قبلی است و ادامه راه همان روند قبل با تکاپوی بیشتر و بهتر از گذشته می باشد.
وی نقش و حضور فرمانداران در امر سرمایه گذاری،مطالعاتی و توانمند سازی و توسعه در این امر مهم را تاثیر گذار بیان‌ نمود.
نماینده وزیر اقتصاد ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین این اداره کل و آموزش و پرورش استان در خصوص حضور کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاری در مدارس به منظور آموزش مباحث اقتصادی،سرمایه گذاری و مشاوره انتخاب رشته تحصیلی به دانش آموزان،این آمادگی را جهت حضور در فرمانداری ها در خصوص مشاوره در امور سرمایه گذاری اعلام نمود.
محمودی همچنین به شورای تشکیل شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد که متشکل از مدیران ادارات امور اقتصادی و دارایی،مالیاتی،گمرک،بیمه،بورس و سازمان‌جمع آوری و فروش اموال تملیکی است اشاره کرد و گفت این جلسات ماهیانه و به منظور بررسی و هم اندیشی مسایل و مشکلات موجود دستگاههای مزبور تشکیل می گردد.
وی با بیان‌معرفی فرصت های سرمایه گذاری در چهار بخش صنعت و معدن،جهاد کشاورزی،میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت :این اداره کل برای اولین بار در سطح کشور، برنامه اپلیکیشن تحت اندروید که حاوی قوانین و مقررات سرمایه گذاری و همچنین اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاری است راه اندازی نموده است.
محمودی خاطر نشان کرد یکی از اقدامات مهم مرکز خدمات سرمایه گذاری مشاوره،رهبری و هدایت سرمایه گذاران به شهرستانی همدان با توجه به مزیت های آن شهرستان را نیز انجام‌می دهد.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان افزود: کمیته بهبود فضای کسب و کار استان با عضویت دستگاههای اجرایی تاثیر گذار در این امر مهم تشکیل شده است که امید است این اداره کل در این زمینه اثرگذار باشد.
شایان ذکر است این نشست با هدف فعال نمودن مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان با همکاری فرمانداران شهرستانهای استان و نیز نشست مشترک با آنان در خصوص پیگیری مسایل شهرستانی و استانی تشکیل شد.
محمودی اظهار داشت:جای خرسندی است که اولین نشست با دکتر مهدوی فرماندار شهرستان کبودرآهنگ برگزار شد زیرا وی علاقه مند به حوزه سرمایه گذاری است و اقدامات خوبی در این زمینه در شهرستان کبودرآهنگ شروع کرده اند.
وی در پایان ضمن اشاره به جذب اسناد خزانه و اوراق تهاتر توضیحات لازم را در این زمینه بیان نمود.

دکتر مهدوی فرماندار شهرستان کبودرآهنگ در این نشست هم اندیشی،اظهار داشت:تمامی خدمات رسانی به مردم در طول چهل سال انقلاب اسلامی بر اساس تفکرات دینی و رضایتمندی خلق و جلب رضایت خداوند متعال بوده است.
وی افزود:مردم کشور ایران مردمی امنیت طلب،عدالتخواه هستند که اعتقاد و دیانت در ذات همه آنان وجود دارد .
مهدوی تاکید کرد:وظیفه ما به عنوان خدمتگزاران جمهوری اسلامی این است که با سرعت،دقت و مسئولیت پذیری بالا امور محوله را انجام دهیم.
فرماندار شهرستان کبودرآهنگ خاطر نشان کرد؛ باید اعتدال و میانه روی جز شاخص های کاری ما باشد.
وی در ادامه به موقعیت جغرافیایی،ظرفیت و توانمندی های شهرستان کبودرآهنگ اشاره نمود و از ایجاد دفتر جذب سرمایه گذاری در این شهرستان خبر داد.
مهدوی افزود: این فرمانداری آمادگی برگزاری کارگاه آموزشی در خصوص سرمایه گذاری دارد.
وی در پایان از محمودی به عنوان مدیری متفکر و اثرگذار در استان قدردانی نمود.

 
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^