نام زیرپورتال : همدان
اطلاعیه ها

1394/5/3 شنبه

هشدار مدیرکل اقتصادی همدان به ادارات:

هزینه کالاهای خارج از استان پرداخت نمی‌شود

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان با تأکید بر اینکه دستگاههای اجرایی نیازهای خود را از داخل استان تأمین کنند، گفت: ذی‌حسابان از پرداخت هزینه کالاهای تهیه شده و یا خریداری شده از خارج استان با وجود مشابه استانی خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، سید ناصر محمودی با اشاره به اینکه استان همدان دارای واحدهای تولیدی و صنعتی قوی است، اظهار کرد: واحدهای تولیدی استان همدان می‏‌توانند بخش قابل توجهی از نیازهای داخل استان را تأمین کرده و نیاز به کالاهای خارج از استان نباشد.

وی با اشاره به اینکه براساس سیاستهای اقتصاد مقاومتی باید به توانمندیهای داخلی تکیه کرد، افزود: در استان همدان نیز باید به توانمندیها و ظرفیت داخلی تکیه شود تا بتوان ضمن فعال کردن بخش تولید به سمت صادرات تولیدات داخلی نیز حرکت کنیم.

وی با اعلام اینکه خرید محصولات تولید استان به عنوان دستورالعمل به دستگاههای اجرایی استان همدان ابلاغ شده است، بیان کرد: استاندار همدان نیز بر این مسأله تأکید داشته و دستگاههای اجرایی نیز باید این مسأله را اجرایی کنند.

وی خطاب به ذی‌حسابان دستگاههای اجرایی نیز گفت: بر اساس این دستورالعمل ذی‌حسابان دستگاههای اجرایی باید از پرداخت هزینه کالاهایی که مشابه آن در استان همدان تولید می‏‌شود خودداری کنند.

محمودی با اعلام اینکه مدیریت استان همدان در این زمینه عزم جدی داشته و به هیچ شکلی کوتاه نمی‏‌آید، تأکید کرد: البته این مسأله نباید سبب شود که تولیدکنندگان استان همدان کیفیت و قیمت کالاهای خود را تغییر داده و از این فرصت به درستی استفاده نکنند بلکه باید در راستای افزایش کیفیت و کاهش هزینههای تولید گام بردارند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^